ul. Krakowska 41F,  Wrocław
  rejestracja@maxilladent.pl

(+48) 780 160 360

780 160 360
  • ZESPÓŁ
  • USŁUGI
  • +
    Ortodoncja
    Leczenie zachowawcze
    Stomatologia estetyczna
    Leczenie kanałowe
    Chirurgia
    Implanty
    Protetyka
    Profilaktyka
    Periodontologia
    Rentgenodiagnostyka
  • CENNIK
  • OPINIE
  • GALERIA
  • KONTAKT
  • ZESPÓŁ
  • USŁUGI
  • Ortodoncja
    Leczenie zachowawcze
    Stomatologia estetyczna
    Leczenie kanałowe
    Chirurgia
    Implanty
    Protetyka
    Profilaktyka
    Periodontologia
    Rentgenodiagnostyka
  • CENNIK
  • OPINIE
  • GALERIA
  • KONTAKT

Leczenie kanałowe Wrocław
Endodoncja mikroskopowa Maxilladent



Umów się na wizytę!
Zadzwoń i umów się!
(+48) 780 160 360
Sprawdź ceny

MAKSYMALNA SKUTECZNOŚĆ LECZENIA - LICZBY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE!

95% skuteczności leczenia kanałowego - ząb uratowany zamiast usunięty!

80% pacjentów odczuwa natychmiastową ulgę po leczeniu endodontycznym.

60% nieleczonych zębów z martwą miazgą prowadzi do ropni i groźnych infekcji - zakażenie może przenieść się na inne organy!

100% bezbolesności dzięki nowoczesnemu znieczuleniu - zapomnij o dawnych mitach!

95% skuteczności leczenia kanałowego - ząb uratowany zamiast usunięty!

80% pacjentów odczuwa natychmiastową ulgę po leczeniu endodontycznym.

60% nieleczonych zębów z martwą miazgą prowadzi do ropni i groźnych infekcji - zakażenie może przenieść się na inne organy!

100% bezbolesności dzięki nowoczesnemu znieczuleniu - zapomnij o dawnych mitach!



NA CZYM POLEGA ENDODONCJA, CZYLI LECZENIE KANAŁOWE?

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych. Konieczność leczenia kanałowego zęba spowodowana jest najczęściej nieleczoną głęboką próchnicą, która prowadzi do zapalenia miazgi. Miazga zęba to tzw. część żywa zęba, znajdująca się w jego wnętrzu (w komorze i kanałach korzeniowych) i zawierająca różnego rodzaju komórki, w tym naczynia krwionośne i nerwy. Zapalenie miazgi w początkowych etapach jest możliwe do wyleczenia, natomiast w przypadku braku leczenia zachowawczego na tym etapie, zapalenie miazgi przechodzi w stan nieodwracalny. Wówczas leczenie kanałowe to jedyna metodą na uratowanie zęba. Pozostawienie zęba bez leczenia może prowadzić do powstawania zmian zapalnych w kości znacznie trudniejszych do leczenia. Po zakwalifikowaniu zęba do leczenia kanałowego, lekarz stomatolog w znieczuleniu miejscowym oczyszcza ząb z próchnicy i usuwa zainfekowaną tkankę nerwowo-naczyniową zęba z komory i kanałów korzeniowych. Po opracowaniu i poszerzeniu kanałów korzeniowych specjalnymi narzędziami maszynowymi z użyciem preparatów do dezynfekcji, kanały są wypełniane materiałami do tych celów przeznaczonymi. Następnie lekarz stomatolog biorąc pod uwagę stopień zniszczenia korony zęba przedstawia optymalne możliwości odbudowy utraconych tkanek twardych leczonego zęba i wspólnie z pacjentem decyduje o dalszym postępowaniu.

JAKI JEST NASTĘPNY KROK PO ZAKOŃCZENIU LECZENIA KANAŁOWEGO?

Usunięcie miazgi narusza pierwotną wytrzymałość zęba przez co może się on stać podatny na np. złamanie. Ząb jest uważany za martwy, ale ponieważ pozostaje w kości niezbędne jest wykonanie odbudowy korony zęba oraz umieszczenia wewnątrz kanału specjalnego wkładu z włókna szklanego celem stabilizacji tej odbudowy. Zadaniem odbudowanej korony będzie przyszła stabilizacja i ochrona zęba przed potencjalnymi urazami. Dzięki takiemu leczeniu zachowujemy własny ząb, który - mimo, że jest już martwy, będzie jeszcze długo spełniał swoją funkcję w jamie ustnej.

KTO PRZEPROWADZA LECZENIE KANAŁOWE?

Leczenie kanałowe w naszej klinice jest przeprowadzane wyłącznie przez specjalistów zwanych endodontami. Endodonta to lekarz szczególnie wyspecjalizowany w leczeniu kanałowym, który musi posiadać odpowiedni zakres wiedzy i umiejętności o różnych dedykowanych tej dziedzinie narzędziach kanałowych oraz posługuje się specjalnym mikroskopem zabiegowym, będącym oczywiście na wyposażeniu naszej kliniki.

Najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą zarazem metodą pozwalająca opracować i odszukać wszystkie zawiłości anatomiczne zęba jest praca przy wykorzystaniu mikroskopu stomatologicznego. Duże powiększenie pozwala odróżnić struktury i barwy tkanek wymagających usunięcia, od tych, które powinny zostać oszczędzone minimalizując tym samym ryzyko uszkodzenia korzenia zęba.

JAK DŁUGO TRWA LECZENIE KANAŁOWE?

Procedura leczenia kanałowego trwa od około godziny przy prostszych ubytkach do nawet 2 godzin w przypadku bardziej skomplikowanych czynności jak np. ponowne leczenie kanałowe tzw. reendo.


Powtórne leczenie kanałowe: zwane potocznie "reendo" to leczenie podejmowane w sytuacji, gdy ząb był kiedyś leczony endodontycznie, ale aktualnie albo daje objawy kliniczne w postaci reakcji bólowej, albo stwierdza się zmiany okołowierzchołkowe widoczne na badaniu radiologicznym. Najczęściej powtórne leczenie endodontyczne jest konieczne w zębach, których kanały nie zostały wypełnione do wierzchołka tj. na pełną długość lub któryś kanał został pominięty w trakcie poprzedniego leczenia, co mogło się zdarzyć jeśli ząb nie był leczony endodontycznie pod mikroskopem. Leczenie przy użyciu mikroskopu pozwala lekarzowi dostrzec szczegóły, które często są nieuchwytne, gdy lekarz nie pracuje w powiększeniu mikroskopu zabiegowego. Inne przyczyny ponownego leczenia kanałowego to:
  • niedopełnienie kanałów korzeniowych
  • pozostawienie nieodnalezionego kanału
  • złamanie narzędzia w kanale korzeniowym
  • leczenie perforacji komory lub korzenia zęba

Perforacja komory lub korzenia zęba jest powikłaniem, do którego może dojść podczas leczenia endodontycznego, zazwyczaj na etapie poszukiwania kanałów lub ich późniejszego opracowywania. Dawniej powikłanie to prowadziło do konieczności usunięcia takiego zęba. Obecne metody lecznicze pozwalają uratować nawet ząb z perforacją komory lub korzenia. Jedynym ratunkiem jest zastosowanie preparatu MTA (Mineral Trioxide Aggregate). Przeprowadzenie takiej procedury należy do zabiegów wysokiej precyzji wykonywanych przy użyciu mikroskopu zabiegowego. Zastosowanie preparatu MTA daje bardzo dobre rezultaty u wielu pacjentów, ale jednak o pełnym powodzeniu decydują jeszcze dodatkowe czynniki, do których należą m.in. wielkość i lokalizacja perforacji, czas od powstania perforacji korzenia do czasu zastosowania MTA.

CZY BĘDĘ ODCZUWAĆ BÓL PO LECZENIU KANAŁOWYM?

Nie musisz się obawiać leczenia kanałowego w Maxilladent. Nasi pacjenci w ogóle nie odczuwają dyskomfortu po tego typu zabiegu. Obecnie dzięki dobremu znieczuleniu leczenie kanałowe można przeprowadzić całkowicie bezboleśnie. Sporadycznie zdarza się, że przez kilka dni po leczeniu endodontycznym ząb jest delikatnie wrażliwy na nagryzanie. Objaw taki występuje bardzo rzadko i nie jest uciążliwy i ustępuje samoistnie zwykle po kilku dniach po leczeniu.


Umów się na wizytę!
Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania? Zadzwoń!
(+48) 780 160 360




    Formularz kontaktowy


  • Should be Empty:
google pin

Maxilladent Stomatologia i Ortodoncja s.c.
50-424 Wroclaw ul. Krakowska 41F

Wyznacz trasę dojazdu

© 2025 copyright by m3duzas - wszelkie prawa zastrzeżone | maxilladent.pl



Na skróty:

Ortodoncja
Leczenie zachowawcze
Stomatologia estetyczna
Leczenie kanałowe
Chirurgia
Implanty
Protetyka
Profilaktyka
Periodontologia
Rentgenodiagnostyka

Aparat ortodontyczny
Implantoprotetyka
Bonding
Licówka
Implant
Higienizacja
Wybielanie
Ekstrakcja ósemki
Korony i mosty ceramiczne

Polityka RODO
Regulamin organizacyjny