ul. Krakowska 41F,  Wrocław
  rejestracja@maxilladent.pl

(+48) 780 160 360

780 160 360
  • ZESPÓŁ
  • USŁUGI
  • +
    Ortodoncja
    Leczenie zachowawcze
    Stomatologia estetyczna
    Leczenie kanałowe
    Chirurgia
    Implanty
    Protetyka
    Profilaktyka
    Periodontologia
    Rentgenodiagnostyka
  • CENNIK
  • OPINIE
  • GALERIA
  • KONTAKT
  • ZESPÓŁ
  • USŁUGI
  • Ortodoncja
    Leczenie zachowawcze
    Stomatologia estetyczna
    Leczenie kanałowe
    Chirurgia
    Implanty
    Protetyka
    Profilaktyka
    Periodontologia
    Rentgenodiagnostyka
  • CENNIK
  • OPINIE
  • GALERIA
  • KONTAKT

Ortodonta Wrocław
Ortodoncja Maxilladent

Umów się na wizytę!
Skorzystaj z oferty specjalnej! Zadzwoń!
(+48) 780 160 360
Sprawdź ceny

APARAT ORTODONTYCZNY - NIE TYLKO ESTETYKA, ALE TEŻ ZDROWIE!

85% pacjentów z wadą zgryzu cierpi na bóle głowy, problemy ze stawami i ścieranie zębów - aparat to nie tylko estetyka, ale też ochrona zdrowia!

98% skuteczności leczenia ortodontycznego - lepszy zgryz to łatwiejsze mycie zębów i mniej próchnicy!

Nieprawidłowy zgryz zwiększa ryzyko próchnicy i paradontozy o 50%!

Średni czas leczenia ortodontycznego: 12-24 miesiące, ale efekt na całe życie!

85% pacjentów z wadą zgryzu cierpi na bóle głowy, problemy ze stawami i ścieranie zębów - aparat to nie tylko estetyka, ale też ochrona zdrowia!

98% skuteczności leczenia ortodontycznego - lepszy zgryz to łatwiejsze mycie zębów i mniej próchnicy!

Nieprawidłowy zgryz zwiększa ryzyko próchnicy i paradontozy o 50%!

Średni czas leczenia ortodontycznego: 12-24 miesiące, ale efekt na całe życie!


W Maxilladent GWARANTUJEMY, że:

- całe Twoje leczenie będzie prowadzone przez JEDNEGO, tego samego doświadczonego ortodontę

- otrzymasz indywidualny, kompleksowy PLAN LECZENIA na piśmie

- wszystkie Twoje wizyty będą OSOBIŚCIE NADZOROWANE przez lekarza prowadzącego

Sprawdź nas! Zadzwoń!
(+48) 780 160 360
JAK WYGLĄDA PIERWSZA WIZYTA U LEKARZA ORTODONTY?

Przed rozpoczęciem leczenia konieczna jest konsultacja w celu ustalenia najlepszej strategii leczenia.
Pamiętaj, Twoja pierwsza wizyta wyznacza kierunek całego procesu leczenia. Rozmowa z pacjentem ma na celu ustalenie oczekiwań pacjenta co do wyniku leczenia ortodontycznego.
Założenie aparatu stałego poprzedzone jest wykonaniem pełnej diagnostyki, postawienia prawidłowego rozpoznania i następnie opracowaniem indywidualnego planu leczenia dla każdego pacjenta.

Spersonalizowany plan leczenia służy osiągnieciu pięknych i prostych zębów, optymalnej okluzji, poprawy estetyki twarzy oraz uzyskaniu przewidywalnych i stabilnych rezultatów leczenia.

CZYM ZAJMUJE SIĘ ORTODONCJA?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych, ale także jest leczeniem pozwalającym poprawę funkcjonalności i zdrowia jamy ustnej i całego organizmu ludzkiego.
Pamiętajmy, że wiele wad zgryzu można wykryć bardzo szybko już w wieku dziecięcym, stąd tak ważna jest profilaktyka jamy ustnej i regularne odwiedzanie ortodonty od najmłodszych lat.

Zapraszam serdecznie na leczenie ortodontyczne w Maxilladent
lek. stom. Julita Ćwiklińska
Właściciel praktyki
| DYPLOMY & CERTYFIKATY |

Przykłady moich pacjentów przed i po leczeniu:

Masz do mnie pytania? Zadzwoń!
(+48) 780 160 360
JAKIE SĄ KORZYŚCI ZE STAŁYCH APARATÓW ORTODONTYCZNYCH?

W Maxilladent oferujemy kilka metod leczenia ortodontycznego. Najważniejszą z nich są jednak tradycyjne aparaty ortodontyczne, będące zaufanym i sprawdzonym rozwiązaniem.

Tradycyjne aparaty stosuje się zarówno do standardowych problemów z wyrównaniem zębów jak również w przygotowaniu do bardziej skomplikowanych zabiegów np. chirurgii ortognatycznej. Są idealne zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych, i przede wszystkim zapewniają przewidywalne rezultaty.
Jeśli interesuje Cię sprawdzone i skuteczne leczenie ortodontyczne to tradycyjne aparaty mogą być dla Ciebie najlepszym wyborem.
Aparat stały tradycyjny może być metalowy lub kryształowy. Elementy aparatów są wykonane z najwyższej jakości materiałów i działają wyjątkowo precyzyjnie. Zamki ortodontyczne, rurki / pierścienie są przyklejane do zębów, a do nich dowiązywany jest metalowy łuk za pomocą ligatur. Aktywacyjne wizyty kontrolne są zalecane w odstępach między 4 a 6 tygodni.

Coraz bardziej powszechna staje się technika zamków ortodontycznych samoligaturujących, która daje nowe możliwości leczenia w porównaniu z aparatami stałymi tradycyjnymi. W zamkach tego typu łuk ortodontyczny swobodnie przesuwa się w szczelinie zamka, co pozwala maksymalnie zredukować siły tarcia, a to w pewnych przypadkach pozwala na przyspieszenie leczenia ortodontycznego w porównaniu z aparatem tradycyjnym, redukuje ilość wizyt kontrolnych i znacznie eliminuje dolegliwości bólowe związane z użytkowaniem aparatu. Wizyty kontrolne są rzadsze, bo odbywają się co 6-8 tygodni.

Jednym z bardzo popularnych systemów zamków samoligaturujących jest system Damona, w którym wykorzystuje się wyjątkową filozofię, aby stworzyć piękny i szeroki uśmiech.

Aparaty te są bardzo łagodne dla zębów oraz tkanek otaczających zęby, takich jak kości szczęk, korzenie zębów, dziąsła. Łuki ortodontyczne o bardzo zaawansowanej technologii z pamięcią kształtu pracują efektywnie przez długi czas, przez co wymagają o wiele mniej aktywacji i regulowania. Wizyty kontrolne odbywają się co 2 miesiące.

U pacjentów dorosłych z zakończonym rozwojem, kości są w pełni zmineralizowane. Dlatego leczenie osób dorosłych może wymagać zastosowania dodatkowych metod wspomagających leczenie ortodontyczne, jak mikroimplanty ortodontyczne, kortykotomia kości, zabieg dystrakcji szczęki celem jej poszerzenia celem skrócenia czasu leczenia.

Celem leczenia we współczesnej ortodoncji jest uzyskanie prawidłowych warunków zwarciowych, harmonijnych, estetycznych rysów twarzy, wydolnych dróg oddechowych, zdrowych zębów i przyzębia.
Zapewnienie prawidłowej pracy stawów skroniowo-żuchwowych, utrzymanie stabilnej pozycji żuchwy i prawidłowego funkcjonowania mięśni narządu żucia to jeden z kluczy do długofalowej stabilności leczenia ortodontycznego.
Stosujemy wyłącznie aparaty stałe, dążąc do prawidłowego lub zbliżonego do prawidłowego wyleczenia wady zgryzu oraz uzyskania pięknego uśmiechu. Średni czas leczenia to 2 lata.

Cennik:
Konsultacja ortodontyczna
200 PLN
Opracowanie planu leczenia na piśmie z omówieniem
200 PLN
Aparat stały metalowy (1 łuk)
2500 PLN
Aparat stały krysztalowy (1 łuk)
3500 PLN
Wizyta kontrolna z aparatem stałym
200 - 300 PLN
Zobacz pozostałe ceny
CO TO JEST LECZENIE ORTODONTYCZNE PRZEDPROTETYCZNE?

Często u pacjenta z brakami zębowymi, zanim zostaną wykonane prace protetyczne (protezy, mosty, korony czy implanty) jest wymagane przygotowanie łuków zębowych do leczenia protetycznego (np. odtworzenie potrzebnej ilości miejsca w łuku, wyprostowanie przechylonych zęby, poprawienie płaszczyzny zgryzu).
Dlatego leczenie ortodontyczne zawsze powinno poprzedzać leczenie protetyczne, aby prace protetyczne były prawidłowo zaplanowane i wykonane w prawidłowym zgryzie.
Bardzo istotne, aby w przypadku pacjentów leczonych ortodontycznie, u których zaplanowane jest leczenie protetyczne, wykonanać prace protetyczne w określonym czasie po demontażu aparatu.

Jest to jeden z warunków uzyskania pięknego i długoterminowego efektu i pozwala na jak najlepsze przywrócenie funkcji, a co za tym idzie poprawia estetykę zębów i twarzy oraz znacznie poprawia komfort życia :-)


CO TO JEST SKOJARZONE LECZENIE ORTODONTYCZNO - CHIRURGICZNE WAD SZKIELETOWYCH?

W niektórych przypadkach konieczne jest połączenie leczenia ortodontycznego aparatami ortodontycznymi z zabiegiem chirurgicznym, aby skorygować poważne wady zgryzu o podłożu kostnym. W takim przypadku ortodonta ściśle współpracuje z najlepszymi chirurgami szczękowo-twarzowymi, aby dokładnie zaplanować fazy leczenia.

W oparciu o najnowszą wiedzę i doświadczenie należy dokonać szczegółowej analizy każdego przypadku, aby zakwalifikować pacjenta do leczenia interdyscyplinarnego, ortodontyczno-chirurgicznego. Najczęstsze wady wymagające takiego leczenia, to: prognatyzm żuchwy, retrogenia, laterogenia, zgryz otwarty szkieletowy, zgryz głęboki szkieletowy, zwężenie szczęki.
Skojarzone leczenie ortodontyczno-chirurgiczne ma wielki wpływ na poprawę warunków zgryzowych, zapewnia prawidłowe ustawienie zębów szczęki i żuchwy względem siebie, umożliwia prawidłowy sposób oddychania i optymalizuje funkcję stawów skroniowo-żuchwowych, ale także przyczynia się do ogromnej metamorfozy estetyki rysów twarzy.

Jeżeli jesteś zainteresowany profesjonalną opieką ortodontyczną, po prostu ZADZWOŃ DO NAS!
i umów się na rozmowę z ortodontą! Tyle wystarczy.
(+48) 780 160 360
JAK PRZEBIEGA LECZENIE ORTODONTYCZNE U DZIECI?

Jest to leczenie za pomocą aparatów ruchomych, mające na celu korektę wady zgryzu lub wady ustawienia zębów u dzieci w uzębieniu mieszanym, czyli w okresie, kiedy u dziecka występują zarówno zęby mleczne jak i stałe. Aparaty ruchome są to aparaty, które pacjent może samodzielnie założyć i wyjąć z jamy ustnej.
Warto jednak pamiętać, że w trakcie leczenia ortodontycznym aparatem ruchomym, bardzo ważna jest samodyscyplina. Aby aparat zdejmowany był skuteczny, należy zakładać go na co najmniej 14-16 godzin w ciągu doby.
Aparaty ruchome mogą być jednoszczękowe lub dwuszczękowe. Są wykonywane z kolorowego akrylu i wyposażane w elementy takie jak klamry, sprężyny, śruby i łuki wargowe. Aparat ruchomy wykonywany jest przez technika w specjalnym laboratorium na podstawie pobranych wycisków. Uwaga! Kolor aparatu możesz wybrać sobie sam, wedle Twoich upodobań :-)
Należy pamiętać, że aparat ruchomy wymaga odpowiedniego użytkowania i higieny! Po każdym wyjęciu aparatu z jamy ustnej dokładnie umyj go wodą z płynem do naczyń lub specjalnym preparatem, osusz i umieść w suchym, specjalnie do tego przeznaczonym pudełku.
Aparat należy myć osobną szczoteczką do zębów i co jakiś czas moczyć w specjalnych roztworach przyrządzonych z tabletek do czyszczenia aparatów akrylowych. Nie zaleca się stosowania pasty do zębów do mycia aparatów ruchomych, ponieważ może to zmatowić powierzchnię aparatu, ale może także dojść do wniknięcia cząsteczek pasty do elementów mechanicznych aparatu, co może spowodować trudności z rozkręcaniem śrub.

Nie zapominaj o regularnych wizytach kontrolnych! Zawsze miej ze sobą swój aparat ortodontyczny, aby lekarz ortodonta mógł sprawdzić i aktywować Twój aparat!


NA CZYM POLEGA LECZENIE RETENCYJNE, CZYLI UTRZYMANIE EFEKTÓW LECZENIA ORTODONTYCZNEGO?

Retencja to bardzo ważny etap leczenia ortodontycznego. Leczenie ortodontyczne aparatem stałym ma na celu wyleczenie wady zgryzu i prawidłowe ustawienie zębów w łukach zębowych.
Zaraz po demontażu aparatów stałych, kość wokół przesuwanych w trakcie leczenia zębów nie jest jeszcze w pełni ustabilizowana, co może powodować niekorzystne ruchy zębów (nawrót wady).
Aby temu zapobiec u każdego pacjenta koniecznie musi być wykonana retencja po zakończeniu aktywnego leczenia aparatem stałym.

Schemat retencji ustalany jest indywidualnie i jest ściśle zależny od rodzaju istniejącej przed leczeniem wady, wieku pacjenta, metody i czasu leczenia. Średni czas leczenia retencyjnego trwa zazwyczaj tyle, ile aktywna faza leczenia aparatem stałym (nie krócej niż około 2 - 3 lat), ale w niektórych przypadkach należy rozważyć retencję długoterminowo.


Rodzaje aparatów retencyjnych:
  • retencja ruchoma (szyna / płytka retencyjna lub płytka Hawley'a):   decyzja co do wyboru aparatu należy do lekarza prowadzącego i zależy od indywidualnych wskazań. Szyna retencyjna wykonana jest z cienkiego, przezroczystego tworzywa i założona na zęby jest praktycznie niewidoczna. Płytka Hawley'a przypomina swoją budową aparat ruchomy " dziecięcy", ponieważ składa się z metalowego łuku wargowego zatopionego na końcach w akrylowej płytce podniebiennej. Niezależnie od typu aparatu retencyjnego, konieczne są regularne wizyty w gabinecie ortodontycznym, na których lekarz prowadzący zaleca stopniową redukcję czasu użytkowania retencji ruchomej. Absolutnie niedozwolone jest samodzielne modyfikowanie czasu noszenia aparatu retencyjnego przez pacjenta.
  • retencja stała:   jest to rodzaj retencji, zazwyczaj stosowany w łuku dolnym. Retainer jest to rodzaj specjalnego łuku podklejanego od strony językowej w zakresie zębów od kła do kła. Czas utrzymania stałej retencji jest ustalany indywidualnie. Retainer stały może się przyczyniać przy nieprawidłowej higienie jamy ustnej do odkładana się płytki i kamienia nazębnego, dlatego tak ważne jest, aby pacjent zgłaszał się na regularne kontrole u ortodonty, ale także u higienistki stomatologicznej na profesjonalne zabiegi oczyszczania zębów. Wszelkie awarie retainera lub retencji ruchomej należy zgłaszać w gabinecie ortodontycznym jak najszybciej. Nie wolno użytkować uszkodzonego aparatu ze względu na możliwość uszkodzenia tkanek jamy ustnej i wprowadzenia nieprzewidywalnych zmian w układzie zębów.


Umów się na wizytę!
Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania? Zadzwoń!
(+48) 780 160 360




    Formularz kontaktowy


  • Should be Empty:
google pin

Maxilladent Stomatologia i Ortodoncja s.c.
50-424 Wroclaw ul. Krakowska 41F

Wyznacz trasę dojazdu

© 2025 copyright by m3duzas - wszelkie prawa zastrzeżone | maxilladent.pl



Na skróty:

Ortodoncja
Leczenie zachowawcze
Stomatologia estetyczna
Leczenie kanałowe
Chirurgia
Implanty
Protetyka
Profilaktyka
Periodontologia
Rentgenodiagnostyka

Aparat ortodontyczny
Implantoprotetyka
Bonding
Licówka
Implant
Higienizacja
Wybielanie
Ekstrakcja ósemki
Korony i mosty ceramiczne

Polityka RODO
Regulamin organizacyjny